WEB 3.0 – mobilus internetas

web-3_0- mobilus internetasAutorius: Žydrūnas Sadauskas
Šaltinis: www.iml.lt

Pradžiai truputį apie terminus. WEB 1.0 era vadinamas statinis interneto periodas, kuriame vartotojas yra tik pasyvus informacijos stebėtojas. Nuo 2004 metų žymiosios konferencijos yra skaičiuojama WEB 2.0 era, kurios pagrindinis akcentas yra vartotojų sukurtas turinys. Sekantis interneto raidos etapas turėtų būtį WEB 3.0 era. Daugelis interneto ekspertų WEB 3.0 erą įvardino kaip semantinį internetą. Tiems skaitytojams, kas nežino, priminsiu, kad semantinis internetas – internetas, kuris supranta pats save. Įsivaizdavimui galite prilyginti tai žmogaus smegenų veiklai. Įsivaizduokite, kad internetas turi savo intelektą. Kaip rodo įvairių kompanijų bandymai šioje srityje iki semantinio interneto dar labai toli ir manau, kad tai galės būti 4 eros pasiekimas. Kalbant apie WEB 3.0 erą, aš asmeniškai tai pavadinčiau  pavadinčiau interneto persikėlimą į mobilius įrenginius era.

Nepristatinėsiu atskirų statistikų, kuriose pristatoma oficiali išmaniųjų telefonų ir įrenginių rinkos dalis, bet pabandysiu paremti savo teiginį keliais argumentais. Galima būtų kalbėti apie daugelį interneto sričių, bet šiandien noriu pakalbėti apie elektroninės komercijos pusę, nes mane tai liečia asmeniškai. Kalbant su elektroninės komercijos profesionalais daugelis iškelia nuomonę, kad tradicinis internetas ir elektroninės komercijos priemonės jame vis mažiau veiksmingos. Jeigu anksčiau užtekdavo išleisti dolerį reklamai, tai šiandiena tam pačiam tikslui pasiekti jau reikia išleisti penkis. Asmeniškai manau, kad tai yra natūralus procesas. Kaip jau ir minėjau, esame pereinamajame laikotarpyje. Ir būtent interneto persikėlimas į mobilius įrenginius suteiks galimybę gauti tikslesnę gražą išleistam reklaminiam doleriui.

Paimkime, kad ir grupinių pardavimo portalų bangą visame pasaulyje. Yra daug nuomonių apie tokio pardavimo modelio efektyvumą ir tęstinumą, bet šiandien ne apie tai. Kaip jau žinote, pirminės idėjos autorius ir vienas iš sėkmingiausių portalų yra “Groupon”. Stebint jų veiklos pakilimus ir nukritimus labai aiškiai matosi, kad sekantis jų žingsnis turėtų būtį persikėlimas į vartotojų mobilius įrenginius. Visų pirma, tai suteiktų galimybę pateikti vartotojams tikslesnius pasiūlymus. Paimkime, kad ir populiariąja lokacijos programą “FourSquare” . Programa, kurios pagalba vartotojai socialiniuose tinkluose informuoja apie savo lokaciją. Dabar sujunkite ją su “Groupon” paslauga ir gaunate tikrai veiksmingą įrankį. Vietoje to, kad tiesiog informuoti kur esate ir rinkti taškus, už kuriuos vėliau gal gausite nemokamą kavos puodelį, jūs iškarto gaunate šio restorano pasiūlymą. Dar geriau – restoranas turėtų galimybę labai tiksliai pateikinėti pasiūlymus. Pavyzdžiui, jeigu jūs, kaip restorano savininką domina tik pirmą kartą apsilankę jūsų restorane, tada pasiūlymą gautų tik jie, jeigu norite pamaloninti nuolatinius klientus, pasiūlymą gauna tik jie. Jeigu problema yra mokėjimas iš išmanaus telefono tai irgi jau yra išspręsta, nes tam yra puikiausias sprendimas, kuris specializuojasi būtent mobilių mokėjimų rinkoje. Kaip matote galimybės neribotos ir technologija tam jau pasiruošusi.Parašykite komentarą