Tas stebuklingas burtažodis kliento ausiai – komplimentas!

Youtube radau nuostabią geros motyvacijos ir nuotaikos dozę. Aš pats po šio filmuko pusę dienos vaikščiojau išsišiepęs. Siūlau išbandyti ir Jums. Moralas būtų: „Kuo dažniau sakykite nuoširdžius komplimentus klientams ir jų tiesiog neatsiginsite!“

YouTube Preview Image

Šaltinis: http://prezentavimas.blogas.lt

Autorius: Arturas Laskauskas

Kodėl verta pagirti?

Nepasisakau už pagyrimus savanaudiškais tikslais. Bet nuoširdus komplimentas veikia efektyviau negu nuobauda. Yra ir kitų priežasčių:
pagirdami pagerinsite santykius su klientu arba bendradarbiu;
pakelsite nuotaiką ir kitam, ir sau;
paskatinsite pozityvią elgseną;
sustiprinsite pagiriamojo savigarbos jausmą;
simpatijos faktorius: tam, kurį pagyrėte, asocijuositės su teigiamomis emocijomis;
klientas geriau prisimins ir jus, ir jūsų komplimentą.

Kaip teisingai pagirti?

Pripažinimo ir įvertinimo nusipelno kiekvienas, kuris sąžiningai deda pastangas. Išnaudokime kiekvieną progą – įvertinimo ir komplimentų nebūna per daug. Ir nereikia ilgų kalbų – kartais pakanka pritariančio žvilgsnio, linktelėjimo arba paprasto sakinio: „Dėkoju, jūsų pateikta informacija man labai naudinga”. Pasakykite savo vadovui, kad jo organizaciniai sugebėjimai apsaugo nuo nereikalingo streso darbe. Pagirkite šeimos gydytoją, kad ji nuostabiai moka užkalbinti vaikus. Aš pats kokius penketą metų nepamirštu man adresuotų patyrusio dizainerio žodžių: „Niekas kitas taip aiškiai ir išsamiai man nesurašo kūrybinės užduoties kaip tu”…

Būkime atviri teigiamiems dalykams, pastebėkime pastangas. Jei norime veiksmingiau paskatinti, atkreipkime dėmesį į štai ką:
Pagirkime tik už tokius nuopelnus, kuriuos tikrai nuoširdžiai vertiname. Pagyros už vidutiniškas pastangas neįtikins ir nuvertės.
Nepakanka sušukti: „Tai buvo viršūnė” – konkrečiai įvardinkime komplimento priežastį. Geriausia neatidėlioti ir nekaupti komplimentų mėnesio galui – pagirkime iškart.
Jei sakome komplimentą, darykime tą besąlygiškai – be jokių „bet…” arba „nežiūrint to, kad…”, kitaip tai nebus paskatinimas („Ačiū, pone Ypatingaiti, gerai padirbėjote, jei nekreipsime dėmesio į tai, kad buvo galima greičiau…”)
Venkime palyginamųjų komplimentų – diskriminuotume trečiuosius asmenis („Susirinkimus pravedate kur kas geriau negu ponas L. Lėtapėdis”)
Jei siunčiame oficialų laišką klientui, jį pamalonins, kad prisimename keletą smulkmenų asmeniškai apie jį ar jo reikalus (gera atmintis arba net sistemingas kliento hobio ir kitko užsirašymas – atsiperka). Priešingai, kai gauname iš savo automobilių serviso kalėdinį atviruką be jokio parašo – draugiškumu nekvepia…

Kaip mes patys priimame pagyrimus?

– Ponia, jūs šiandien nuostabiai atrodote. Ši suknelė jums puikiai tinka!

– Ai, ji jau sena…

Ar jūs irgi taip reaguojate? O gal atsakote:

– Ačiū. Džiaugiuosi, kad jums patinka.

Iš tiesų komplimentus priimti yra sunkiau, negu atrodo iš pirmo žvilgsnio. Ar kukliai išsisukinėjame, kai klientas mus giria? Sakome, kad tik atlikome savo pareigą? Bet tuomet nesistebėkime, jei kitą kartą nebesulauksime komplimentų – mus girti nėra malonu. Teisingiau būtų paprasčiausiai pasidžiaugti – tai sukelia simpatiją.

Tie kolegos, kurie tiki savo teikiamų paslaugų kokybe (ir turi drąsos), dažnai patys pasiteirauja kliento, ar ir praėjus kuriam laikui jie patenkinti. Aš pats, pravedęs seminarą apie garantuotos kokybės prezentaciją, po kokio mėnesio inicijuoju pokalbį su seminaro dalyviais – kad pasiteiraučiau, ar nekilo naujų klausimų ir neaiškumų, ar pasisekė išbandyti seminare išmoktus dalykus.

Vienas mano pažįstamas biure turi pasikabinęs net savo asmeninę motyvacijos lentą. Ant jos užsirašo iš klientų gautus pagyrimus. Kai kas nors nesiseka ir nusvyra rankos, jis pasižiūri į tą lentą ir atsigauna. Pagyrimai sustiprina verslą! „2 Comments

  1. Dainius wrote:

    Geras straipsnis. Dažniau reik darbuotojam sakyt komplimentus. O jei klientai ką pagiria – visuomet sakau, kad ačiū, labai malonu, kad pastangas įvertino, nes ir dirbti smagiau, kai kam nors patinka darbas.

  2. Andrius wrote:

    Tikrai šaunus straipsnelis 🙂 Pritariu Dainiui, jog tikrai smagu sulaukti iš klientų pagyrimų, kad ir menkutčiai, bet nuotaiką tikrai kuriam laikui pakelia 🙂

Parašykite komentarą