Kontakto užmezgimo patarimai prekybos salone

Autorė: Skirmantė S.

Sakoma, pagal išvaizdą sutinka, pagal protą išlydi..

Prieš pradedant reikėtų pažymėti, kad patarimai skirti labiausiai tiems, kurie dirba pardavimų salėse, ypač mažmeninėje prekyboje aptarnaujant privačius klientus.

Taip, pirmasis įspūdis yra itin svarbus ir turi įtakos galutiniam rezultatui – pardavimui. Taigi, kaip elgtis, kad potencialus klientas taptų esamu klientu?

1. Pasiruoškite dar prieš įvykstant pirmajam kontaktui. Turite atrodyti tvarkingas, žvalus, gerai nusiteikęs. Šypsokitės ne tik lūpomis, bet ir akimis. Darbo aplinka taip pat privalo būti tvarkinga.

2. Būtinai pastebėkite klientą. Žvilgsnis. Gali būti, kad įėjus į prekybos vietą naujam klientui, jūs aptarnausite kitą. Tokiu atveju žvilgsnis, nusišypsojimas ar linktelėjimas galva puikus būdas, kaip išreikšti, kad pastebėjote klientą.

3. Leiskite apsižvalgyti. Vieni teigia, jog užkalbinti reikėtų po to, kai suskaičiuosite iki 10, kiti – iki 30, dar kiti – net iki 60. Aš pati manau, jog laikas iki priėjimo prie kiekvieno kliento turi būti individualus. Stebėkite klientą, kaip jis elgiasi, kaip greitai peržvelgia prekes. Svarbiausia aktyviuose pardavimuose – ne klientas laukia jūsų ir siekia jus užkalbinti, bet JŪS turite stebėti klientą ir JŪS turite siekti jį užkalbinti.

4. Pakalbinkite klientą. „Laba diena, gal galėčiau kuo padėti?“ NE! Klientui tikriausiai suveiks automatinis atsakymas „Ne dėkui, dar tik žiūriu“. Lygiai taip pat kaip suveikia automatinė atsakymo frazė „Prašau-dėkui“ ir kt. Apgalvokite keletą kitokių pirmųjų frazių, tačiau nepamirškite pasisveikinti:

–         Sveiki, matau žiūrinėjate…

–         Laba diena, gal reikėtų pagalbos renkantis?

–         Labas vakaras, malonu Jus čia matyti.

O galbūt užteks pakeisti intonaciją?

Jeigu taip atsitiko, kad jūsų salone, prekybos vietoje, klientas užėjo, apsižvalgė ir išėjo, o jūs nesugebėjote išsiaiškinti, KODĖL klientas buvo susidomėjęs (priimkime faktą, kad jei užsuko, vadinasi buvo susidomėjęs), arba net nepastebėjote, jog tai BUVO potencialus klientas, kažką padarėte ne taip. Perskaitykite šiuos patarimus dar kartą ir bandykite vėl.One Comment

  1. Robertas wrote:

    Puikus strapsnis.

Parašykite komentarą