Praktiški patarimai apie profesionalaus pardavėjo įvaizdį

Autorius: Darius Kiaulakis

Šaltinis: http://pardavimams.lt

 

Šiuo metu vykdau veiklą be „šaltų skambučių“, tačiau susitikimai

reikalauja profesionalaus savęs ir produkto pristatymo.

Kaklaraištis. Asmeniškai kasdien keičiu kaklaraiščius, o prieš tam tikrus susitikimus dėviu tam tikrą „šlipsą“. Mano favoritai yra juostuoti pakreiptais dryžiais kaklaraiščiai. Dominuoja mėlyna (įvairūs tonai), balta ir bordo spalva.

Kostiumas. Visuose susitikimuose dėviu tamsiai mėlynos spalvos kostiumą su ryškiais dryžiais – kad mane labiau prisimintų. Kadangi žmonėms patinka aukšti žmonės, vertikalūs dryžiai „padidina“ ūgį. Visgi V. Čerčilis mėgo dėvėti tokius kostiumus, kad paskutinėse eilėse žmonės pamatytų dryžius. Tikslingai išsiskirti iš minios visada turi didesnės naudos, nes žmonės labiau įsimena pardavėją.


Batai
– būtinai yra lakuoti. Labai džiaugiuosi, kad yra sunku surasti lakuotų batų, o dar labiau, kad juos dėvi vienetai vyrų. Šis išskirtinumas labai juntamas, ypač situacijose, kai reikia apibūdinti kaip atrodysi. Kino filmuose policininkus apsimetėlius dažnai tyčia aprengia labai gerais batais. Logikos yra – geri batai yra patogūs ir žmonės linkę juos dėvėti. Kitas reikalas, kad žmonės labai dažnai pažiūri į pašnekovo batus. Kliento žvilgsnis žemyn yra susijęs su jo emocijomis, o „ten“ pamatęsnublizgintus ir švarius batus, emocionaliai pastiprina mano įvaizdį. Moterys ypatingai atkreipia dėmesį ar švarūs batai ir ar gerai išlygintos kelnės (su ryškiu kantu).

Laikrodis – su blizgia (ne auksine) apyranke ir mėlynu pagrindu. Žmonės kaip varnos mėgsta blizgesį, o man jis naudingas, nes taip pat pamato mėlyną laikrodžio spalvą. Mėlyna spalva simbolizuoja profesionalumą, tikslumą. Juk tyčia didžiųjų IT kompanijų, ir ne tik, prekiniuose ženkluose dominuoja mėlyna spalva.

Žiedas. Vedusiems žmonėms vedybinis žiedas padeda sukurti patikimesnio žmogaus įspūdį, todėl visada pasitaikius reikiamai progai užsimenu, kad turiu atžalų – vedęs ir turintis vaikų žmogus yra atsakingesnis… Čia taikau tiems, kas drovisi kalbėti apie save. Žmonės mėgsta atvirumą, tai stiprina asmeninį ryšį ir labiau padeda parduoti.

Kojinės būtinai turi būti tamsesnės už kelnes. Labai rekomenduoju dėvėti „Utenos trikotažo“ kojines. Jos truputį brangesnės, tačiau po keleto skalbimų nepraranda savo geros spalvos. Ypač dabar, žiemos metu ir mūsų oro sąlygomis, galima dėvėto „UT“ vilnones, idealiai juodas
kojines, kurios dar ir labai patogios. Pamėginkite, pajusite didesnį patogumą. Kuo geriau jausitės, tuo labiau būsite atsipalaidavę, tuo geriau parduosite.

Kvapas. Labai ilgai rinkausi kvepalus. Neišsirinkau, teko pasitenkinti mišiniu dviejų kvepalų. Mano kompozicija: Diesel Masculine ir STR8 tamsiai pilkas kamštukas (atsiprašau, dabar neparašysiu pavadinimo). Tai švelnaus ir aštraus kvapų derinys. Mano galva, pardavėjas turi būti labai tvirta asmenybė, galinti, derybų metu pasakyti ,,ne“ ir pašnekovas nesiginčys. Kartu turi
būti ir labai supratingas ir nuoširdus žmogus, kuriam galima pasakyti paslaptį ir nebijoti, kad bus paviešinta. Todėl kvapas turi būti aštrus ir kartu turėti derantį švelnesnį aromatą. Visada naudokite pieštukinį dezodorantą, mano favoritai Nivea linijos kvapai. Privalumas, dienos pabaigoje (ypatingai po stresinės dienos, kai žmonės truputį daugiau prakaituoja) – nebus blogo kvapo. Dar didelis privalumas šalinti pažastų plaukus, nes juose geriau išsilaiko ne tik geri kvapai. Aišku, prauskitės ir klauskite artimų žmonių ar neturite specifinio kvapo, nes patys (be pagalbos) tikrai nesužinosite.

Plaukai būtinai turi būti sutvarkyti ir rekomenduoju želę keisti į neblizgų molį. Aš naudoju Wella „Punk Chic“ plaukų molį. Pasiteisina ypač tą dieną, kai išsiplaunu galvą, nes kątik išplauti plaukai labai jau neklusnūs, o dažnai žvilgčioti į veidrodį ir šukuotis nėra galimybės. Molis padės išlaikyti norimą plaukų formą ir jie neatrodys taukuoti. Dėl želės sustirę ir taukuoti plaukai yra baisu…

Veidas. Naudokite geros firmos prausiklį (skystą muilą), kremą ir bent kartą į savaitę patys pasidarykite pilingą (nuvalo mirusią odą, dėl kurios atsiranda pajuodimai ir spuogai). Ypatingai į tai turėtų atsižvelgti jaunesni žmonės, nes netinkama veido priežiūra ne tik padaugina, anksčiau laiko, raukšlių, bet ir padaugina spuogų. Spuogai dar vienas labai nemalonus dalykas pašnekovui.. Man asmeniškai spuogai bado akis – tiesiogine prasme – labai užsinoriu pasiūlyti veidrodėlį.. Man labiausiai tinka Guinot firmos linijos produktai. Galite rasti PPC ,,Akropolis“. Apskritai rekomenduoju bent kartą nueiti pas kosmetologę ir paklausti ką ji mano apie Jūsų veido odą. Jūsų veidas yra svarbiausia emocijų perdavimo vieta, jeigu jis spuoguotas, pajuodęs (dėl odos sutrikimų)… Būtinai būkite vyrukai nusiskutę. Esu išsiblaškęs, tad, ne visada ryte
nusiskutu, todėl automobilyje visada vežiojuosi barzdąskutę. Philips produktai nuostabūs, bent jau mano barzdaskutės baterija laiko įspūdingai ilgai.

Kalba. Nesivelkite į diskusijas ir nukrypus nuo temos pasakykite „mes jau nukrypome nuo temos“. Sekso, Sporto, Religijos, Politikos temos yra labai pavojingos. Net nepastebėsite, kad galite ką nors leptelėti ir žmogus net po ilgo laiko tarpo niekada iš Jūsų nepirks ir manys, kad nesutampa Jūsų biolaukai 🙂 Kalbėkite kiek įmanoma taisyklingiau. Jeigu netyčia pasakote kokį nors žargoną ar žmogui nežinomą terminą, būtinai paaiškinkite prasmę. Pardavėjas turi kalbėti tokia kalba, kad suprastų ir pirmokėlis. Tas pat taikoma ir reklamose. Asmeniškai turiu spragų su sakinių stiliumi, todėl dovanokite, jeigu ko nors nesupratote.

Nuostatos. Būkite visada atviri ir sąžiningi. Asmeniškai visada kategoriškai prieštarauju jeigu eina kalba apie nelegalius ar nesąžiningus dalykus. Moralė ypatingai svarbi. Jeigu nesate morališkai stiprus, žmogui bus sunku Jumis pasitikėti. Juk užsakymo įvykdymo metu gali būti nesklandumų ir jeigu yra tikimybė, kad Jūs galite nuvilti, klientas dažniausiai nepirks. Šiais laikais visada yra konkurentų. Visada!

Žmonės pasitiki ir dažniausiai perka iš savimi patenkintų ir „švytinčių“ pardavėjų. Kurie truputį panašūs savo manieromis ir mintimis. Truputį atkartokite kai kuriuos potencialaus kliento judesius, kai kuriuos žodžius, jeigu jie cenzūriniai ir nepakenks Jūsų geriausio pardavėjo įvaizdžiui.

Pritariu Bryan Tracy nuomonei, pardavėjo įvaizdis turi būti kaip svarbaus gydytojo, bankininko, advokato, juristo, gal net kunigo.Žavesys – esminis įvaizdžio elementas. VISADA būkite teigiami ir pašnekovui kalbant apie blogus dalykus (nepritarkite), laikykitės bent neutralios pozicijos. Turėkite savo nuomonę ir „jei Bogu“ nebrukite klientui savo minčių. Galite tik pabrėžti „tai mano nuomonė, Jūs galite galvoti kitaip, viskas gerai“.

Ačiū, kad skyrėte tiek laiko šiam pirmam blogo straipsniui. Ši tema (savęs patikimo) man yra aktualiausia. Žmonės mane mato tokį, kokiu noriu, kad matytų. Esu daugialypė asmenybė ir tai, manau, yra normalu. Yra daug aplinkų kuriose kiekvienas žmogus turi užimti tam tikrą
poziciją. Aš pasirenku patikimo, sąžiningo, malonaus ir gero išklausytojo vaidmenį. Aišku tobulėjimui ribų nėra. Svarbu apie tai kuo dažniau galvoti ir išbandyti su žmonėmis.

Sėkmės Jums puikiai save reprezentuoti. Jūs esate įmonės ir produkto siela. Nuo Jūsų priklauso ir pajamos, ir padėtis visuomenėje bei šeimoje, ir pasitenkinimas gyvenimu.

Jeigu turite kokių klausimų, parašykite Darius@Kiaulakis.lt, per savaitę būtinai sulauksite atsakymo.6 Comments

 1. Žilvinas wrote:

  Puikus straipsnis

 2. Mažvydas wrote:

  Idomus straipsnis, butu saunu sulaukt tokiu daugiau :)))

 3. Lina wrote:

  puikus, lengvas straipsnis. Zinojau viska, kas buvo parasyta – tiesiog malonu perskaityt, kad elgiuosi teisingai. Nors pritaikyta vyrams, bet puikiai tinka ir moterims 😀

 4. vejai wrote:

  nieko gero, toks jausmas, kad pardavinejami mineti straipsnyje produktai… kada suprasite, kad kas gerai papugai, nevisad tinka bezdzionei? kitaip tariant uzsienine pardavimu technika reikia adaptuoti Lietuvai, kaip post sovietinei saliai – visi sulaizyti pardavejai NENATURALUS sukelia nenora pirkt, nes akivaizdu, kad jie pardavineja (ieskodami sau naudos), kitaip tariant tikisi ikist, ibrukt, isiulyt ir tam naudoja technika – reiskia jsi NENUOSIRDUS. sulaizytas pardavejas tiks tik tada, kai paklius pas toki pati sulaizyta vadova, visais kitais atvejais jis pazeis pagrindini pardavimu principa – PRISIJUNK!

 5. Audrius wrote:

  Geras straispsis, o kam atrodo, kad nesamone tj turetu parasyti geresni kaip pritraukti klijentus ar kaip uzsienyje yra ieskomi klijenta jei nesugebate tj nejuodinkite protingesniu zmoniu uz save

 6. Gintaras wrote:

  Straipsnis neblogas. Dariu pazistu asmeniskai, tad del nuostatu laikymosi tenka suabejoti. Bet tokie mes jau esame tie pardavejai, kad viska turime pagrazinti.

Parašykite komentarą